A XXV. Ligetaljai Kulturális Napok sporteseményei

A hagyományossá vált kulturális rendezvény egyik betétszáma a sportnap, amelyet az idén 06.23-án, szombaton rendeztünk meg 3 sportágban: asztalitenisz, labdarúgás és sakk.

A versenyekre ezen alkalommal is sokan jelentkeztek, habár a szabadtéri labdarúgó eseményt az időjárás nem fogadta kegyeibe, ez sem riasztotta vissza a futballozni akarókat és időközben a nap is kisütött.

Asztalitenisz

Helyszín: Harangi Imre Rendezvénycsarnok

A versenyen 3 felnőtt és 3 ifjúsági versenyző indult.

Felnőtt eredmények:

Gardó Ferenc – dr.Pocsai Gyula 3-0; Gardó Ferenc – Kelemen András 3-1; Kelemen András- dr. Pocsai Gyula 3-2

  1. Gardó Ferenc
  2. Kelemen András
  3. Pocsai Gyula

Ifjúsági eredmények:

Todea Andrea – Murguly László 3-1; Todea Andrea – Lengyel Livinia 3-0; Murguly László – Lengyel Livinia 3-0

Leány 1. hely: Todea Andrea

Fiú 1. hely: Murguly László

Labdarúgás

Helyszín: Európa park

1. csoport:

Aradványpuszta
Tamásipuszta
Nyíradony Kisebbségi Önk.

2. csoport:

Nyíracsád
Nyíradonyi Mustosok
Nyíradony Lungo Drom

Selejtező eredményei:

Aradványpuszta – Nyíradonyki Kisebbségi Önk 2-0

Tamásipuszta – Nyíradonyi Kisebbségi Önk. 3-2

Aradványpuszta – Tamásipuszta 3-3

Nyíradony Lungo Drom – Nyíracsád 6-0

Nyíracsád  – Nyíradonyi Mustosok 1-2

Nyíradonyi Mustosok – Nyíradony Lungo Drom 1-0

 

Helyosztó mérkőzések:

5-6 helyért: Nyíradony Kisebbségi Önk – Nyíracsád 5-0

3-4 helyért: Tamásipuszta – Nyíradony Lungo Drom 4-1

1-2 helyért: Aradványpuszta – Nyíradonyi Mustosok 3-3 (11-esekkel 7-6)

 

  1. Aradványpuszta
  2. Nyíradonyi Mustosok
  3. Tamásipuszta
  4. Lungo Drom
  5. Nyíradony Kisebbségi Önk.
  6. Nyíracsád

 

SAKK

Helyszín: Móricz Zsigmond Művelődési Ház

47 felnőtt és 16 gyerek indult, 12 csapat versenyzett. A szomszéd település Balkány versenyzői igen jól szerepeltek a felnőtt egyéniben 1-2 helyet szereztek, az ifjúsági egyéniben pedig 3 helyet. Megnyerték a csapatversenyt is. A versenyen először vettek részt Nyíregyházi versenyzők, felnőtt egyéniben bronzérmet, ifjúságiban ezüst érmet és csapat versenyben is ezüst érmet szereztek.

Felnőtt egyéni:

  1. Koncz István – Balkány 7,5 pont
  2. Paszerbovics Sándor – Balkány 7 pont
  3. Molnár Mihály – Nyíregyháza 7 pont

Csapat verseny:

  1. Balkány 19,5 pont (Koncz István, Dr.Paszerbovics Sándor, Varró Miklós)
  2. Nyíregyháza 19,5 pont (Molnár Mihály, Szilágyi Sándor, Horváth László)
  3. Nagyrábé 16,5 pont (Vass László, Herczeg László, Szabó Lajos)

Ifjúsági egyéni:

  1. Semjéni Gyula 7 pont – Biharkeresztes
  2. Laskai Gábor 7 pont – Nyíregyháza
  3. Bodnár Attila 6 pont – Balkány

Legeredményesebb Nyíradonyi Versenyző: Illés Ferenc 5 pont, aki ezzel a 16. helyen végzett.

Legeredményesebb Női Versenyző: Mile Kálmánné Debrecen, 5,5 pont, aki ezzel a 13. helyen végzett.

Legidősebb Versenyző: Szilágyi Sándor Nyíregyháza, 6,5 pont , aki ezzel az 5. helyen végzett.

 

Fotók: Rácz Tamás