Remekeltek a nyíradonyi karakéták

Városunkban augusztus 26-án került megrendezésre a IV. Nyíradony Kupa, melyet a két baráti klub, a Kyo Hungária és a Nyíradonyi Kyokushin Karate Dojo rendezett.

A versenyen 18 klub 160 karatékája vett részt. A Dojo versenyzői egy igen hosszú és intenzív felkészülést követően kapták meg a versenyzés lehetőségét. A verseny a szokásos orvosi vizsgálatot és mérlegelést követően a kata (formagyakorlat) versenyszámmal kezdődött, majd Tasó László államtitkár úr ünnepélyesen megnyitotta a versenyt, ami a küzdelmekkel folytatódott. Három tanítványom Kökényesi Csaba, Lengyel József, Dankó Szabolcs léptek tatamira. A küzdelmeket Csabi kezdte, aki mind a négy mérkőzést magabiztosan megnyerte, így a dobogó legfelső fokára állhatott. Szabolcs három győzelem után veszített a döntőben, így ezüstérmet szerzett. Lengyel Józsi élete első versenyén jól helytállt, két győztes, két vesztes mérkőzés után harmadik helyezést ért el. Összességében elégedett vagyok a versenyzőimmel, és köszönöm az államtitkár úr támogatását. | Jászai József, 1. kyu